Relacja z edycji 2023

W dniach 2-3 grudnia 2023 w godz. 11.00-20.00, Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Rynek Podgórski na najbardziej wyjątkowe wydarzenie w mieście – Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych! Będzie więcej stoisk, więcej atrakcji i oczywiście ta sama ponad stuletnia wiktoriańska karuzela.

Na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 80 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Wszyscy będą oferować piękne i wyjątkowe, prawdziwe małe dzieła sztuki. Od ceramiki, świec, przez biżuterię, ozdoby świąteczne i wiele więcej.

Nasi wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby tak szerokiej publiczności, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności.

Tradycyjnie jedno stoisko udostępniamy organizacjom charytatywnym, tym razem będą to twórcy z Białorusi (w sobotę) i Fundacja Człowiek dla Zwierząt (niedziela).

Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana.

Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert, w tym roku będzie to występ wybitnego jazzmana Joachima Mencla, któremu towarzyszyć będzie Kasia Bogusz (3 grudnia, godz. 16.00, Kamieniołom Jana Pawła II, ul. Zamoyskiego 2)

Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem słodyczy!

Wystawcy

Katalog wystawców

Fotorelacja

Plan targów 2023

Partnerzy

Share