Pomysł na zorganizowanie Podgórskich Targów Rzeczy Wyjątkowych – Made in Podgórze zrodził się ładnych parę lat temu. Z inicjatywy Stowarzyszenia PODGORZE.PL. pierwsza edycja miała miejsce w 2008 roku.

Początkowo miały one charakter bardzo ogólny, niedługo potem przerodziły się w lokalne wydarzenie. Odbywały się w sezonie letnim, a asortyment wystawców był bardzo zróżnicowany i oczywiście wyjątkowy.

Ważny jest pomysł ale ważniejsi są ludzie i ich zaangażowanie! Dzięki współpracy kreatywnych ludzi z lokalnymi przedsiębiorcami i władzami, udało się zorganizować ciekawe wydarzenie, które wpisało się w kalendarz Podgórza.

Celem, który nam przyświecał było przede wszystkim ożywienie lokalne.  Ponadto ukazanie piękna Podgórza i jego mieszkańców, nawiązanie do korzeni rzemieślniczych Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza. Nasi Wystawcy, których mieliście okazję poznać w latach wcześniejszych, są w większości mieszkańcami dzielnicy Podgórze, a asortyment przez nich wystawiany jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Tworzą z pasją i to chcemy  ukazać. Wspólnie stworzyliśmy  niepowtarzalną atmosferę.

W zeszłym roku Targi miały charakter świąteczny. Rynek Podgórski ożył,  zabłysły lampki świąteczne, a w powietrzu unosiły się piękne  zapachy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i atmosferze świąt, prezentowane towary były bardzo różnorodne. Każdy mógł nabyć coś dla siebie i swoich bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z 2021 r. 🙂