Targ Pietruszkowy

w Podgórzu – lokalnie i naturalnie

od 14 czerwca 2014 r., godz. 8.00-13.00,  Plac Niepodległości w każdą sobotę do końca października 2014 r.

 

Mamy przyjemność oficjalnie ogłosić, że i w tym roku w Podgórzu organizowany będzie Targ Pietruszkowy. Drugi rok z rzędu udało nam się zdobyć dofinansowanie na targ rolny z funduszu grantowego Fundacji Partnerstwo dla Środowiska w ramach projektu Produkt Lokalny Małopolska.Tak jak w zeszłym roku na targu będzie można zrobić sezonowe zakupy bezpośrednio od małopolskich rolników i przetwórców. Będą znane z poprzedniej edycji soki, oscypki, wędliny, chleb i stoiska warzywno-owocowe, postaramy się też o ryby i mięso. Targ prawie dwukrotnie się  powiększy – z 10 w zeszłym roku do 18 stoisk w edycji 2014, co umożliwi sprzedaż ok. 35 producentom żywności. Z powodu prac remontowych na Rynku Podgórskim, tegoroczny targ przeniesie się kilkadziesiąt metrów dalej – na plac Niepodległości, tuż przy przystanku “Korona”.

Ponieważ na targu dominują sezonowe warzywa i owoce pierwszą edycję zaplanowaliśmy na połowę czerwca – mamy nadzieję, że truskawki jeszcze nie znikną, a pojawią się już pierwsze nowalijki. Trzymajmy kciuki, żeby wiosna rozpieszczała nas dalej, a pierwszy targ powinien obfitować w świeże produkty.

Już teraz gorąco zapraszamy na Targ Pietruszkowy 2014!

Gdzie? Plac Niepodległości, u zbiegu ulicy Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego, nieopodal Mostu Piłsudskiego, zaraz przy przystanku “Korona”.

Kiedy? W każdą sobotę od 14 czerwca 2014 do końca października, w godz. 8-13.

Wszelkie sugestie, uwagi i komentarze można przesyłać na adres targi@podgorze.pl

Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

Organizator

stowarzyszenie

Współpraca

swiss

fundacja

dzielnica XIII

 

Edycja 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Share